Notice: Undefined index: sehir in /home/pomzablok/domains/pomzablok.com.tr/public_html/info.php on line 11

Notice: Undefined index: satisnoktalari in /home/pomzablok/domains/pomzablok.com.tr/public_html/info.php on line 16
KALİTE POLİTİKASI - KALİTE POLİTİKASI

KALİTE POLİTİKASI

 

            Türkiye’de hem devlet imkanlarının hem de özel sektörün bims agregası konusunda yaptığı çalışmalar neticesinde, sektörel bilinç ve üretim oranı gitgide artmakta buna paralel ihracatta da payını artırmaktadır. Ancak, ne yazık ki üretim aşamasında halen ilkel metodlar kullanılmaktadır. Henüz standartizasyon ve kalibrasyon sağlanabilmiş değildir. Pomza Blok, sektörde gerçekleştirdiği analiz ve araştırmalar neticesinde Türkiye’deki mevcut eksiklikleri giderebilmek adına üretim ve reklam aşamalarında çalışmalar gerçekleştirmektedir.

            Bims agregasından mamul yapı elemanlarının kullanımı ve uygulama prensiplerini içermekte olan TS EN 771-3 standartları ile hammadde değerlerini standartize etmekte olan TS EN 1745, Pomza Blok kalite standartlarının temelini oluşturmaktadır. Ayrıca esas karışım harcı T.S. 3234 , kalıp tipleri T.S. 2823  ile uyumlu şekilde üretilmekte ve uygulanmaktadır. . Bu anlamda etkin kalite kontrol süreçleri sürdürülmekte, nitelikli bir ürün ortaya konulması adına titizlikle çalışılmaktadır.

            Ülkece sahip olduğumuz bu kıymetli kaynağı söz konusu  kalite standartlarında pazara sunabilmek elbette Pomza Blok bünyesinde yetkin bir ekibin varlığı ile mümkündür. Pomza Blok,  çalışanlarının donanımını artırma, verimli çalışmalarını desteklemek ve sürdürmek adına çalışmalarını sürdürmekte, iş güvenliği konusundaki prensiplerinden asla taviz vermemektedir.

            Ekonomimize sağladığı katkı ve istihdama sunduğu desteğin yanısıra bims agregasının yapılarda kullanımı çevre açısındanda büyük önem teşkil eder. Nitekim bu doğal kaynağın üretiminde hiçbir şekilde kimyasal kullanılmamaktadır.Pomza Blok, insana duyulan saygı ve yapılan yatırımın çevre hassasiyeti ile taçlandırılması konusunda ayrıca bir politika yürütmekte ve ekibini bu konuda bilinçlendirmek üzere eğitimler organize etmektedir.